Menu Zavřeno

Jak jsme hledali 13. měsíčka a bojovali proti Měsíčkožroutovi…

Běžný rok, který známe všichni, má 12 měsíců. Ovšem ROK, který je na Trubiskách, měl od nepaměti měsíců 13. Ale stalo se to, že 13. měsíčka unesl Měsíčkožrout a chtěl ho sníst. To jsme nesměli dopustit. To by byl ROK hodně krátký, neúplný a na Trubiskách bychom všechno nestihli. Museli jsme se tedy všichni pustit do hledání a jak jinak než začít prožívat ROK a sbírat indicie od zbylých 12 měsíčků. Prožívat všechna čtyři roční období se všemi radostmi i úskalími. Překonat těžké zkoušky i samotný boj.

Všechno to začalo už ve Valašském Meziříčí čekáním na nový ROK. 10-9-8-7-6-5-4-3-2-1. Buch! Buch! Malým ohňostrojem i novoročním přípitkem. No jo… Byl tu LEDEN. První letošní zimní bruslení na venkovním kluzišti. Sníh i stavění sněhuláka. Za chvíli nám už na dveře klepali tři králové. Společně s nimi jsme se vydali na jejich putování za hvězdou. Po návratu nás ubytovali a nezapomněli ani na K+M+B. Venku byla zima a vypadalo, že bude celou noc sněžit. Zalezli jsme si do svých spacáků a s novoročním předsevzetím na rtech a první získanou indicií jsme spokojeně usínali.

Za oknem stále sníh a venku plno zamilovaných přáníček. Před námi byl ÚNOR. Nejkratší měsíc roku. Napadlo tolik sněhu, že by byla škoda neudělat velkou koulovačku (Tímto bych chtěla moc poděkovat hasičům z DEZY). Stihli jsme vše i mnoho legrace navíc. Druhou indicii máme taky.

Pomalu se sníh rozpouští a venku se nám klube sluníčko. Za chvíli bude přeci první jarní den. V BŘEZNU máme velký úkol. Prozkoumat vše, co by nás dovedlo na stopu 13. měsíčka. Museli jsme splnit nelehký úkol, a to zasadit „život“ v podobě malého zeleného stromečku. Zvládli jsme to.

Déšť. Slunce. Přeháňky. Jo, jo. DUBEN a jeho aprílové vtípky. Nechyběly ani velikonoční vajíčka a beránek. Oběd v přírodě s velikonočními zajíčky i ochutnávka tradičních velikonočních pokrmů. Na sklonku dne přiletěly i čarodějnice k ohni. Prozradily nám tajné recepty i zaříkávadla proti Měsíčkožroutu.

KVĚTEN. Máj, máj, máj… Lásky čas. A jaký by to byl květen bez stavění májky a recitace Máje? Máme sice velký úkol najít 13. měsíčka a snažíme se o to ve dne v noci, ale i tak jsme nezapomněli na naše milované maminky a ke Dni Matek jim poslali přáníčka. Aby věděly, že na ně myslíme a máme je moc rádi.

Už se to blíží. Začátek prázdnin i začátek léta. Je tu ČERVEN. Den Dětí. Hry, soutěže, odměny. Velká letní taneční zábava pod širým nebem. A na našem kalendáři už nyní visí šest indicií.

Léto, prázdniny, sluníčko i letní lásky. ČERVENEC a krásná svatba dvou mladých lidí. A opět veselí, hostina i tanec. Taky pomalu balení na dovolenou.

SRPEN a s ním spojená dovolená k vodě. Cestování. Sbalení už jsme byli, tak jsme mohli začít poznávat nové kouty i koutečky. A jak se říká, dovolená prověří taky vztahy. Naše prověřila. Stmelili jsme se ještě více. Byli jsme společně připraveni na boj s Měsíčkožroutem. V ZÁŘÍ jsme se pomalu vraceli domů z dovolené a připravovali se na začátek školního roku a podzim.

Podnikání v plném proudu. Těžba, výkup, prodej. Ani sychravé počasí nás nikoho neodradilo k tomu získat peníze. ŘÍJEN byl pro nás velká zkouška, ale zvládli jsme to jako vždy na jedničku. 10 indicií a plán jak dopadnout Měsíčkožrouta a konečně získat 13. měsíčka máme.

LISTOPADOVÝ bojový výcvik i samotný boj. Vše nám stěžoval podzimní vítr a chladná rána. Ovšem… Měsíčkožrout! Nalezen a dopaden! Prozradil nám, kde 13. měsíčka vězní. Ve 13. komnatě, která se otvírá pouze o vánočních svátcích. Měli jsme štěstí, bylo to hned zítra. Na oslavu úspěšného boje jsme uspořádali večerní lampiónový průvod. Nádhera.

Před námi byl PROSINEC. Krásné vánoční svátky i sv. Mikuláš s anděly a čerty mezi nás přišel. Zpívali jsme koledy, vyráběli jeden pro druhého dárečky a zdobili na kraji lesa vánoční stromeček. Ale hlavně. Našli jsme 13. komnatu i 13. měsíčka- TRUBINCE. Byl to nejlepší měsíc. Veselý, hravý, náš! A od té chvíle už mají Trubiska opět 13 měsíců a vše je jak má být.
Velký dík našim skvělým tábornicím a táborníkům. Byli nasazení do hledání i do boje. SUPER ROK 2017.

Hlavní vedoucí I. turnusu
Gabča

Fotogalerie

Videoklip