Menu Zavřeno

 

TRUBISKA ZACHRÁNĚNY! KOMPAKTI SLAVUJÍ VÝHRU! RADA SPRÁVCŮ SPOKOJENA!

Celá velká záchranná akce NAŠEHO KOMPJÚTRU vypukla v sobotu 2.7.2016 ve Valašském Meziříčí náborem nových Kompíků. Ti, kteří byly předem dopisem vybráni a osloveni Radou správců, se zde sešli, aby přispěli k záchraně Kompjútru.

Abychom mohli společně s Kompíky zachránit Kompjútr, museli co nejdříve do něj docestovat a ze 100% se nainstalovat. Hned první den za námi přišla Rada Správců a děkovala nám za odvahu a odhodlání k záchraně Kompjútru. Dozvěděli jsme se také první potřebné informace a hlavně tu, že máme mít oči pořád otevřené a všímat si všeho, co nějakým způsobem vybočuje z normy. Protože náš Kompjútr má přesný řád a pořádek a co se chová jinak, divně a mimo normu, může být (musí být) považováno za vir.

Dozvěděli jsme se, že v našem Kompjútru je zlý Arcivir a nejspíše i s nějakými svými poskoky. Museli jsme být velmi ostražití, protože napadení viry mohlo přijít kdykoliv. Podařilo se nám společně obnovit Firewall (zeď kolem Srdce systému) i obstát proti prvnímu viru Spywarovi (Spyware je sice velice nenápadný, umí se šikovně maskovat, a tak se může stát, že ho přehlídnete. Je to mistr získávání informací!). Jelikož jsme ale potřebovali zneškodnit hlavně Arcivira, museli jsme do „světa“ pro antivirus. Putování nám znepříjemnil další z virů, a to Ransomware. (Je to takový mazaný zloděj, expert na vydírání. Vyhlídne si svou oběť a ukradne zpravidla to nejcennější a chce za něj královské výkupné). Toho jsme také porazili/přelstili. Dále bylo velmi těžké porazit Arcivirového mazlíčka červa (není žádný inteligent, ale je schopen se početně množit, a tím zpomalit systém a narušit i bezpečnost Kompjútru). Věděli jsme, že boj a důkladné strategické plány proti virům nebudou snadné, a tak výcvik Kompíků probíhal nepřetržitě. Aniž by vůbec někdo z nás tušil, se mezi námi pohyboval Trojský kůň (Dobrosrdečný moula, který se chová mile a nebudí žádnou pozornost a často i nabízí pomoc. O skutečném úmyslu nikdo nemá ani tušení a zradu od něj neočekává. Ale to je velká chyba.). Taky jsme zradu neočekávali… ovšem rada od zkušených nám pomohla i posledního poskoka Arcivira zneškodnit. Samotný boj s Arcivirem byl … no prostě jsme ZVÍTĚZILI!!!

Nasazení a vynikající výkony Kompíků byly dechberoucí a nezapomenutelné. Bez takovýchto Kompíků by záchrana našeho Kompjútru nikdy nemohla nastat. Jako hlavní Kompakt všem děkuji- Kompíkům, Kompaktům i Radě správců. Společnými silami jsme dokázali takřka nemožné. Skvělý výkon!

Hlavní Kompakt Gabča

Fotogalerie

Videoklip