Menu Zavřeno

Dovolená snů na Hawaii – I. turnus TRUBISKA

Tak už jste slyšeli o tom všem, co se nám přihodilo? Plánovali jsme si parádní 14-ti denní relax na Havaji! Vše šlo podle plánů. Nakoupili jsme letenky u letecké společnosti FLY HAWAII, zajistili si ubytování v luxusním hotelovém komplexu KAHULUI RESORTS. V sobotu 30.6.2018 jsme prošli bezpečnostní kontrolou a vzlétli z „valmezáckého letiště“ směrem k našemu vysněnému ostrovu.
Když v tom nám najednou začal hořet motor! Kapitán letadla ohlásil nouzový stav a nakonec se mu podařilo přistát na pustém ostrově. Co si budeme nalhávat. Panika byla, ale personál letecké společnosti se profesionálně ujal velení, a tak jsme se vydali vstříc ostrovnímu dobrodružství.
Při první obhlídce ostrova jsme potkali šamana hodného kmene Ringi Ringa, který zde žil. Díky němu se nám podařilo vyhnat zlý kmen Fakarongo a získat tak úžasné tábořiště pro přežití! Aby to pro nás nebylo příliš jednoduché, při svém útěku zlý kmen ukradl ze svatyně 4 posvátné sošky, které zajišťovaly šamanovi posmrtný kontakt se svým již vymřelým kmenem. Ještě první večer jsme uzavřeli s šamanem dohodu, že mu pomůžeme získat zpět všechny sošky, za což on nám pomůže vrátit se domů!
A jak to celé dopadlo? Podařilo se nám pomoct šamanovi? Získali jsme všechny sošky? Kdo je Stopař, Bojovnice, Jasnovidec a Alchymistka? Jak nám který z nich pomohl?
Postava Stopaře nám pomohla naučit se orientovat v terénu, správně ovládat buzolu, samostatně projít přírodou a toho všeho jsme pak mohli využít k tomu, abychom získali první sošku od Zlého kmene nazpět. Další postavou byla Bojovnice. Silná krásná žena, která nás naučila bojovat tělem, ale i myslí. Prověřila všechny naše znalosti, fyzickou kondici, mrštnost i týmového ducha. Díky ní se nám podařilo získat druhou sošku. Jako třetí nám vstoupil do cesty Jasnovidec. S tím jsme se vydali na dlouhou pouť mimo náš tábor. Učil nás jak přežít ve volné přírodě, jak si vytvářet nová přátelství, jak putovat a přitom si pořád držet správný směr. I tato postava nám pomohla získat sošku. Již třetí! Poslední postavou, kterou jsme potkali byla Alchymistka. Drobná dívka, která nám vyprávěla příběhy různých zvířat i jejich trápení. Naučili jsme se proto mluvit “zvířecí řečí” a zvířátkům od trápení pomohli. Byli jsme tak blízko čtvrté sošce…Získali jsme i tu.

Dopadlo to všechno skvěle! Získali jsme zpět všechny 4 ukradené sošky! Zlý kmen jsme porazili! Několikrát jsme s ním museli bojovat a taktizovat. Byl to silný soupeř. Ale i my jsme pro Zlý kmen museli být silný soupeř. Neustále, dnem i nocí, jsme se snažili zdokonalovat se a zlepšovat se, abychom se stali opravdovými obyvateli ostrova. Abychom na tomto ostrově přežili! Jak nám radil šaman již první den. Sbírali jsme poctivě bambusové zoubky za zkoušky, které nás prověřovali v dovednostech, únavě, statečnosti i např. odvaze. Během 14-ti dní byly naše náhrdelníky plné získaných bambusových zoubků a my jsme se stali úplně jinými človíčky. Nebyli jsme už těmi, co právě ztroskotali a panikařili, ale stali jsme se úžasnými obyvateli ostrova – táborníky a tábornicemi.

A nebylo celé tohle dobrodružství vlastně lepší, než nějaký nudný relax v luxusním hotelovém komplexu na Havaji.

Hlavní vedoucí I. turnusu
Gabča

Fotogalerie

Videoklip